Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новосавицька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20991916) був реорганізований і увійшов до складу Великоплосківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Інформація

11 січня 2019 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, що викликало неабиякий резонанс у ЗМІ та соціальних мережах. Що саме змінилося? В основному нововведення стосуються сексуального та домашнього насильства, зґвалтувань, примушування до шлюбу та інших статевих злочинів.

Україна стала одинадцятою країною в Європі, де зґвалтуванням (стаття 152) визнаються дії сексуального характеру, вчинені без згодипотерпілої особи (раніше було – із застосуванням сили, або погроз, або з використанням безпорадного стану потерпілої особи).

При чому, згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин. Як бачимо, ні про які розписки та відеофіксацію згоди не йдеться.

Також вперше з’являється поняття «сексуальне насильство» - від зґвалтування ці дії відрізняються тим, що кривдник діє без проникнення в тіло іншої особи (стаття 153).

Збільшується покарання за зґвалтування або сексуальне насильство, якщо воно вчиняється стосовно подружжя (колишнього подружжя) або особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, або щодо особи у зв’язку з виконанням цією особою службового, професійного чи громадського обов’язку, або щодо жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності (карається позбавленням волі до 10 років).

Значні зміни стосуються кримінально-правового захисту дітей. Відтепер запроваджено кримінальну відповідальність за сексуальні стосунки з дитиною, яка не досягла 14 років, незалежно від її згоди (карається позбавленням волі до 15 років). При чому, відповідальність за такі злочини настає з 14 років.

В Кодексі з’явилася нова стаття 1261 «Домашнє насильство» - умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи (максимальна покарання — обмеження волі до 5 років абопозбавлення волі до 2 років). Крім того, статтею 91Кодексу введено спеціальні обмежувальні заходи, які застосовуються одночасно з покаранням:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку із роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;

5) направлення для проходження лікування від алкогольної, наркотичної або іншої залежності, від хвороб, що становлять небезпеку для оточуючих, направлення для проходження програми для кривдників.

За порушення цих заходів передбачена відповідальність - арешт до 6 місяців або обмеження волі до 2 років (стаття 390).

Крім того, запроваджується відповідальність за

  • каліцтво статевих органів – такі дії прирівняні до тяжких тілесних ушкоджень (стаття 121) і караються позбавленням волі на строк до 10 років,
  • незаконне проведення аборту або стерилізації (стаття 134), в залежності від наслідків передбачено покарання від 100 годин громадських робіт до 5 років позбавлення волі.
  • примушування до шлюбу, або до вступу у співжиття без укладання шлюбу караються позбавленням волі на строк до 5 рокі (стаття 151)

За правовими консультаціями та роз’ясненнями можна звернутися до:

Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. Телефон: (04853) 5-03-66, (04853) 5-04-43.

Великомихайлівського бюро правової допомоги: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Телефон: (04859) 4-03-00

Тетяна Кулішова - директор Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *